New Style Band

Informace

2016 -

Po 5 letech začíná New Styl hrát se zcela novým repertoárem v současné sestavě a pod novým názvem New Style Band.

2007 – 2011

Celkem 4 členové kapely (P. Vlach, R. Vaník, R. Škala a M. Petrášek) založili revivalovou kapelu Pilsen Queen Tribute Band. Úspěch této hudební formace omezil četnost vystoupení New Stylu na 2-4 akce ročně.

2005 – 2007

Do kapely se vrací R. Vaník na bicí nástroje, kapela stále intenzivně hraje na akcích většího charakteru.

2002 – 2005

Na bicí nástroje hraje R. Regent, do kapely přichází druhý klávesista a hráč na akordeon R. Škala. Kapela hraje desítky akcí ročně.

2000 – 2002

Změna názvu na New Style, kapela hrála v sestavě P. Vlach, F. Regent, na basu přišel M. Petrášek, bubnoval R. Vaník. Dechová sekce byla čtyřčlenná, tvořená: H. Kovářem (trubka), P. Karpíškem (trombón), Z. Brujem (tenor sax, klarinet) a V. Kohoutem (alt sax, klarinet). R. Regent plnil roli zvukaře a alternoval bicí. V tomto období byl nastudován zcela nový repertoár, který obsahoval nově i swingové a jazzové skladby, světové hity 60. až 80. let. Brzy došlo ke sporům: polovina kapely chtěla jít cestou co největšího počtu vystoupení, část chtěla zůstat v rovině občasného vystupování. Natočili jsme ještě 11 skladeb našeho prvního CD a v srpnu 2002 odchází R. Vaník a Z. Bruj.

1994 - 2000

Vystupování Stylu bylo v tomto období omezeno na několik plesů a maturáků do roka. Všichni muzikanti měli i jiné aktivity a Styl byl spíše zpestřujícím doplňkem. Jádro kapely zůstávalo stejné, k častému střídání docházelo v "dechové sekci". Kromě zmíněných J. Kohouta (trubka) a R. Vaníka (baryton) se postupně objevili ve STYLU: J. Kovář (trubka) a M. Krejčí (trubka). Kolem roku 1996 pravidelně začala hrát sestava R. Vaník a F.Bubrle, od roku 1999 pak F. Bubrle a M. Krejčí, doplňovaná různými dechaři z výše uvedeného seznamu.

1992 - 1994

Pro osobní rozpory se kapela rozloučila se Z. Fryčkovou a na její místo na jaře roku 1992 nastoupil P. Vlach. Kapela hrála pravidelně 1-2 týdně a pravidelně zkoušela. Vzhledem k velkému počtu vystoupení docházelo občas k osobním střetům, mnohdy (hlavně v létě) se kapela setkávala s malou návštěvností. Situace se vyhrotila v létě roku 1993, kdy B. Černý vzhledem k pracovnímu vytížení výrazně omezil činnost v kapele. To vedlo k odchodu baskytaristy a bubeníka. Na jejich místo ze dne na den nastoupili bratři Regentové. P. Vlach se stal kapelníkem, F. Regent začal hrát na kytaru a zpívat, sestava byla doplněna o P. Šaška (baskytara) a dva mladé klarinetisty Z. Mukenšnábla a Z. Pavla. Průměrný věk byl asi tehdy asi 17 let. Posléze odchází L. Lepší a na trubku nastupuje mladý J. Kohout (trubka) z Klatov. Po Silvestru 1994 nastupuje do kapely tehdy 16-letý R. Vaník (pozoun, baryton).

Před rokem 1992

STYL - skupina, jejíž vznik je pro všechny současné její členy zahalen do neznáma. Předpokládáme, že celková doba existence již přesáhla 35 let. Z sestav před rokem 1992 lze jmenovat M. Kramla (Sp. Poříčí, klávesy), J. Bílého (Letiny, kytara), p. Kozáka (tenor saxofon). STYL neměl v té době příliš dobrou pověst a hrál převážně na venkovských tancovačkách. V té době byl už kapelníkem Luděk Lepší (Blovice, trubka, zpěv), který se snažil sestavu oživit a přitáhnout na zábavy mladé lidi. Dal dohromady partu muzikantů, která přinesla první hudební rehabilitaci. Vystupovali v této sestavě: Luděk Lepší (kapelník, trubka, zpěv), Bohumil Černý (kytara, zpěv), Karel Hojda (baskytara, zpěv), Zuzana Fryčková (klávesy, zpěv), Míra Peleška (bicí nástroje).